Wstęp. Jak najszybciej nauczyć się Darta?

Bardzo mi zależy, abyś zaczynając przygodę z DARTem, po przejściu przez ten kurs, miał(a) skondensowaną wiedzę, która ułoży się w logiczną całość. Uważam, że dogłębne omawianie wszystkich reguł i wyjątków danego języka programowania, jedynie zaciemnia obraz potrzebny do rozpoczęcia pracy z danym językiem. 

Wiem, że to mocno zużyty przykład, ale z nauką programowania jest jak z nauką języka u dzieci, najpierw dzieci uczą się mówić, a potem poznają zasady pisowni, odmian itp. To nie przypadek, że większość angielskich kilkulatków mówi dużo lepiej w swoim języku niż przeciętny absolwent  podstawówki w Polsce, choć jestem pewien, że maluchy z Wysp nie mają pojęcia czym jest Present Simple.

To samo chciałbym abyś osiągnął w  tym kursie. Poznasz wszystkie kluczowe koncepcje, które pozwolą na swobodne programowanie w języku Dart. Na rozważania o obsłudze wielu rdzeni procesora przyjdzie czas później, gdy już napiszesz przynajmniej kilka aplikacji. 

Startupowe podejście do nauki programowania

Jeśli wiesz coś o startupach, a być może chcesz nauczyć się Darta aby stworzyć własny startup i powtórzyć sukces Facebooka, lub też chciałbyś znaleźć pracę w jednym ze startupów? Ze zdobytymi w tym kursie umiejętnościami, będziesz dużo bliżej swojego celu. W startupowym świecie bardzo popularne jest pojęcie MVP. Jeśli ten zbitek liter jeszcze nic Tobie nie mówi śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż Minimal Viable Product oznacza produkt w bardzo okrojonej wersji, który posiada jedynie niezbędne elementy potrzebne do pokazania światu wartość i sposób działania produktu.

Wiedza jaką zdobędziesz w tym kursie to taka wersja MVP. Pozwoli Tobie tworzyć aplikacje przy użyciu jedynie niezbędnych umiejętności do tego wymaganych.

Zrób wirtualną kawę w Dart

Za swój cel przy tworzeniu tych materiałów, postawiłem wyposażenie Ciebie w skondensowaną dawkę umiejętności, która ułoży się w logiczną całość i da Tobie pełen obraz tego jak programować w Dart. Dlatego przez cały kurs będziemy opierać się na jednym temacie. Będziemy projektować różne sposoby parzenia kawy. Z każdym kolejnym artykułem nasz projekt będzie coraz bardziej rozbudowany i zaawansowany.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego wybrałem tak przyziemny temat. Cóż, moglibyśmy zająć się bardzo uproszczonym klonem Instagrama czy Youtube. Do tego jednak potrzebowalibyśmy ładnej(albo chociaż jakiejkolwiek) reprezentacji graficznej projektu. Wtedy jednak materiał musiałby znacznie zwiększyć swoją objętość, a miało być przecież szybko i łatwo! Do tego 

Wybrałem temat kawy, bo kawa to podstawa funkcjonowania większości programistów. Skądś się przecież wziął ten suchar:

“Programista to maszyna zamieniająca kawę w linie kodu”

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać 😉
Leave a Reply

Your email address will not be published.


Comment


Name

Email

Url